Moskitiery

Moskitiery to bardzo skuteczny środek zapobiegający przedostawaniu się do wnętrza pomieszczeń nie tylko owadów, ale także pyłków roślinnych i kurzu. Jednocześnie nie ograniczają znacząco przepływu powietrza. Prawidłowo zamontowane nie utrudniają obsługi okna. Szczególnie polecane są do pomieszczeń sypialnianych i o przeznaczeniu gastronomicznym.

Warto pamiętać, że moskitiery mogą znacząco przedłużać żywotność tkanin roletowych i verticalowych. Umiejętna konserwacja zapewnia, że moskitiery mogą być inwestycją na długie lata. Przed sezonem zimowym moskitiery należy zdemontować i przechowywać w suchym miejscu. Można je myć w delikatnych detergentach i letniej wodzie.

Istnieją różne rodzaje moskitier o różnym przeznaczeniu:

EKRANY STAŁE czyli moskitiery ramkowe – wykonane są z profili aluminiowych z naciągniętą siatką, przeznaczone zwłaszcza do okien plastikowych, sposób montażu i demontażu jest bardzo prosty, tak, że użytkownik może samodzielnie zdemontować moskitierę przy myciu okna lub przed sezonem zimowym. Profile do moskitier ramkowych występują standardowo w kolorze białym lub brązowym, a także z okleiną drewnopodobną w kilku popularnych kolorach (mahoń, złoty dąb, orzech, wiśnia, sosna).

MOSKITIERY DRZWIOWE – wykonane w rozmiarze nieco większym niż światło otworu drzwiowego ze wzmacnianego profilu aluminiowego z naciągniętą siatką; montowane na zawiasach z samozamykaczem lub przesuwne z mechanizmem podobnym w sposobie działania do drzwi przesuwnych.

MOSKITIERY ZWIJANE – to rodzaj rolety zewnętrznej z systemem sprężynowym gdzie zamiast tkaniny zamontowana jest siatka; możliwy jest montaż na otworze okiennym lub drzwiowym; zwijane w pionie lub poziomie; polecane w sytuacji braku miejsca na skrzydło drzwi moskitierowych lub potrzebę pełnej funkcjonalności okna.

Nazwa produktu

Przykładowe realizacje