Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to najpopularniejszy w tej chwili na rynku system zaciemniający. Różnorodność tkanin i systemów roletowych pozwala na instalację praktycznie na każdym oknie. Rolety występują w systemach wolnowiszących, a także w kasetach wykonanych z aluminium lub PCV w kolorach białym, brązowym, a także z okleiną drewnopodobną. Aktualnie stosowany mechanizm samohamujący znacząco podnosi bezawaryjność rolety i wygodę użytkowania.

Najpopularniejszy system roletowy to roleta w kasecie z prowadnicami montowana na skrzydło okna do listew przyszybowych. W przypadku nietypowych kształtów listwy przyszybowej, znacząco odbiegających od kąta prostego, można zastosować systemy z profilami dystansowymi z prowadnicami w kształcie litery U lub systemy wolnowiszące z prowadnicami aluminiowymi lub żyłkami prowadzącymi.

Część systemów roletowych można zamontować również bezinwazyjnie – na przyklejanych do powierzchni ramy przystawkach lub za pomocą uchwytów zaczepianych za górny profil skrzydła okiennego.

Tkaniny roletowe wykonywane są z różnego rodzaju tkanin impregnowanych co zapewnia im odporność na osiadanie i wnikanie kurzu. Impregnacja nie jest wodoodporna dlatego rolet nie należy moczyć i czyścić na mokro, większość suchych zabrudzeń jest możliwych do usunięcia za pomocą odkurzacza lub miękkiej gumki myszki.

Obecnie w kolekcji posiadamy około 1000 tkanin roletowych różnych producentów z kraju i zagranicy. Dysponujemy tkaninami typowo dekoracyjnymi, gumowanymi, gładkimi i z fakturą oraz tkaninami niepalnymi.

Rolety materiałowe

Przykładowe realizacje