Rolety rzymskie

Rolety rzymskie zyskują obecnie coraz większą popularność ze względu na swoje wysokie walory estetyczne i użytkowe. Jest to system łączący w sobie cechy tradycyjnych zasłon lub firan i rolet, czyli godzący tradycję z nowoczesnością. Umiejętny dobór tkaniny może nadać niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu, od dziecięcego pokoju po eleganckie gabinety i biura. Zależnie od oczekiwań klienta roleta rzymska może spełniać funkcje typowo ozdobne, ale z powodzeniem sprawdza się w roli systemu zaciemniającego.

Rolety wykonywane są na indywidualne zamówienie, z różnych typów tkanin, także powierzonych przez klienta. Tkaninę można łatwo zdemontować z rolety do prania, co jest ważną cechą z punktu widzenia użytkownika. Sterowanie rolety odbywa się przy pomocy specjalnie zaprojektowanego i praktycznie bezawaryjnego mechanizmu łańcuszkowego lub prostszego mechanizmu zapadkowego działającego na tej samej zasadzie co mechanizm żaluzji. W obu przypadkach mechanizm rolety pozostaje niewidoczny gdyż zasłania go tkanina rolety mocowana do szyny sterującej taśmą rzepową.

Roletę rzymską można zamontować na wnękę okienną bądź drzwiową, a także na skrzydło okna lub drzwi metodą bezinwazyjną. W przypadku montażu na wnękę potrzebne miejsce na roletę to jakieś 25 – 30 cm aby zapewnić funkcjonalność drzwiom. Dzięki zastosowaniu uniwersalnych uchwytów roleta może być zamontowana do ściany lub sufitu. Montaże zakupionych w naszej firmie rolet wykonujemy bezpyłowo.

Nazwa produktu

Przykładowe realizacje